SPRAUD MAN PUĶI

Jāņa Petera teātra dziesmu koncerts

Dzīve ir kā brīnišķīga izrāde, bet jebkura izrāde ir kā dzīve un neviena no tām  latviešu teātrī nav iedomājama bez mūzikas un dziesmas.

Koncertuzvedums „SPRAUD MAN PUĶI” veidots no teju 25 izrāžu dziesmām, kur savu asprātīgo, vienmēr trāpīgo, dziļi izjusto un reizēm tik trausli sentimentālo dzejas domu teicis Jānis Peters. Un par teātra dziesmu trūkumu ar šī dzejnieka vārdiem sūdzēties patiesi nevaram.

„Šerloks Holmss”, „Trīnes grēki”, „Šveiks”, „Māsa Kerija”, „Dekamerons”, „No saldenās pudeles”, „Meldermeitiņa”, „Draudzes bazārs”, „Latgola.lv”, „Seši mazi bundzenieki”, „Preilenīte”, „Sirano de Beržeraks”, „Kabīrijas naktis”, „Nāc pie puikām”, „Trīs draugi”, „Un atkal Pifs”, „Minhauzena precības”, „Dāmu paradīze” – lūk, tikai dažas izrādes, kas savulaik pulcējušas pilnas skatītāju zāles teātros.

Jānim Peteram daudzo gadu laikā, rakstot dziesmu vārdus teātrim, bijusi ražīga sadarbība ne vien ar Raimondu Paulu, bet arī Ivaru Vīgneru, Mārtiņu Braunu, Valdi Zilveru, Uldi Stabulnieku un Imantu Kalniņu, kuru teātra mūzika apvienojumā ar Jāņa Petera dzeju kā raibs karuselis iegrieŽ un aizrauJ mūs visus neparastā atmiņu ceļojumā, dāvājot gan smieklus un jautrību, gan arī emocionāli aizskarot katra sirds nostūrus.

Jāņa Petera teātra dziesmu koncertā „Spraud man puķi” satiekas visdažādāko izrāžu varoņi, kuru ādā caur dziesmām un dejām iejūtas Andris Ērglis, Antra Stafecka, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Oranžo meiteņu trio – Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Gudovska, Jāņa Strazda instrumentālā grupa un “Mirage Jazz Orchestra” pūtēji.