Ingus Pētersons un Jānis Lūsēns dāvā Romantiku

„Pēdējie romantiķi” – tā Jānis Lūsēns nosaucis sevi, Ingu Pētersonu un profesionālo mūziķu komandu, kuri radījuši koncertprogrammu ROMANTIKA.

Izcila un izsmalcināta mūzika, kas kopā ar dziesmu vārdiem uzbur tīru, dzidru un jaudīgu pasauli, kurā vairs nav nedz sāpju, nedz skumju, tikai prieks un mīlestība”, par jauno programmu saka pats Ingus Pētersons un piebilst, ka „katra dziesma ir kā novele, ar savu stāstu un krāsu”.

Koncertā skan kompozīcijas plašā žanriskā daudzveidībā ar latviešu klasiķu Viļa Plūdoņa, Kārļa Skalbes, Andreja Eglīša, Ērika Ādamsona, Kārļa Krūzas un Eduarda Veidenbauma dzeju.

Savulaik cieša sadarbība Lūsēnam ar Ingu Pētersonu aizsākās ciklā „Mazu brīdi pirms”, un turpinājās teju 10 gadus. Dziedātāja Ingus Pētersona personības šarms, neatkārtojamā balss, tās siltums un lirisms koncertā ieskanās vēl nebijušās nokrāsās, veidojot mūzikas valodas, teksta poētisma un interpretācijas vienotu veselumu.

Komponists programmai „Romantika” izvēlēto tematiku raksturo kā vīrieša iekšējās pasaules atspoguļojumu. „Nenoliedzami, katra vīrieša dzīvē ir brīži, kad kļūstam  filozofi, sapņotāji, mīlētāji, stāstnieki, jokdari. Šis skatuves darbs ir veltījums  sievietēm un padomdevējs vīriešiem, kuri reizēm mēdz būt bikli un atturīgi, nespējot atrast īstos vārdus, lai atklātu jūtu pasauli sev tuvajiem un mīļotajai sievietei”, uzsver Jānis Lūsēns.

Dzīvesprieks, alkas, humors un viegla koķetērija – šādu noskaņu koncertā ROMANTIKA palīdz radīt arī vīru komanda uz skatuves – pie klavierēm pats Jānis Lūsēns, čellists Ivars Bezprozvanovs, akordeonists Kaspars Gulbis, bundzenieks Harijs Gūtmanis un ģitārists Jānis Lūsēns juniors.