PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI

Māras Zālītes jubilejas koncerts

Tautā iemīļotā, izcilā dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Māra Zālīte šogad svin jubileju. Kā dzimšanas dienas dāvana top vērienīga koncertprogramma PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI, kurā izskanēs dažādu žanru dziesmas ar Māras Zālītes dzeju. Jubilejas koncerts notiks 17.septembrī VEF Kultūras pilī un tajā piedalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā, Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa un citi.
Iespaidīgais solistu, kora un instrumentālistu sastāvs ļaus skatītājiem piedzīvot šo notikumu kā emocionālu un pilnasinīgu atskatu uz nozīmīgu Māras Zālītes daiļrades daļu.
“Esmu bezgala pateicīga komponistiem, kas devuši manām dzejas rindām vēl vienu garu un laimīgu dzīvi – Jānim Lūsēnam, Imantam Kalniņam, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Raimondam Paulam, Kārlim Lācim, Uldim Stabulniekam, Uldim Marhilēvičam. Visiem nosauktajiem un visiem nenosauktajiem. Pateicos dziesmu izpildītājiem – dziedātājiem, aktieriem, koriem un koristiem. Muzikantiem – solistiem un orķestrantiem. Lauku kapelām un Dziesmusvētku lielajam korim. Visiem, kas dzied līdz, un pat zina vārdus! Paldies! Paldies! Mēs dziedāsim šodien un rīt!”, prieku pauž jubilāre.
Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām (“Tik un tā”, “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”, “Komunālais blūzs”, ”Paši skaistākie vārdi”, “Trīs lietas”, “Veltījums”, “Mežā”, “Nākamā pietura depo”, “Gāju ceļu dziedādama”, “Manā sirdī”, “Karsta, karsta rīta rasa” u.c.), kā arī dziesmām no teātra izrādēm “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Lācplēsis”, “Sfinksa”, “Tobago”, “Mistērija par sapni un mīlestību”, “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, “Priekules Ikars”, “Putnu opera, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns” u.c.