“KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”

Brīvdabas nakts izrāde Siguldā

Emocionāli spēcīgi, vienojoši un līdz kaulam – patiesi… Tā šogad, piedzīvojot neticamu skatītāju atsaucību, uz Latvijas koncertzāļu skatuvēm atgriezās jauniestudējums Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes leģendārajai rokoperai „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”.

Lai vēlreiz ļautu šodienas acīm palūkoties uz abu autoru darbā iekodētajiem vēstījumiem,, koncertuzveduma veidotāji paziņo par “Kaupēn, mans mīļais” vienīgo vasaras brīvdabas nakts izrādi 12.augustā Siguldas pilsdrupu estrādē. Izrādes sākums – 22:00.

“Pasaule ir atkal mainījusies,” saka komponists Jānis Lūsēns. “Darbs šobrīd ieguvis jaunu, vēl jaudīgāku jēgu. Mūsu pasaule Ukrainas notikumu iespaidā pēkšņi ir kļuvusi trausla, un to noturēt var tikai cilvēcība. Ir aktualizēts lielais jautājums par izvēli un vērtībām.”

Savukārt Māra Zālīte atzīmē: “Nepanesama ir mūsu iecietība pret noziedzību – zagšanu, laupīšanu un meliem. Tā ir mūsu sabiedrības nelaime. Izrāde ir kliedziens un aicinājums pacelt acis, morāli attīrīties un šķīstīties, sakārtot katram sevi atbilstoši vispārcilvēciskām vērtībām. Cilvēk, mans mīļais!”

“Esam pateicīgi izcilajai komandai un visiem mūsu skatītājiem, kuri katras izrādes izskaņā ar stāvovācijām, līdzdziedāšanu un gaismiņu šovu ļauj sajust šī gandrīz pravietiskā darba pārlaicīgo dabu. Tās ir emocijas, kas transformē un katram liek vēlēties kļūt patiesākam un labākam”, pauž izrādes producents Aigars Dinsbergs, piebilstot, ka Siguldas izrāde visticamāk būs pēdējā iespēja noskatīties šo abu autoru ģeniālo kopdarbu, kuru uz skatuves izdzīvo 35 mūzikas profesionāļi. Nakts izrādē tas solās būs vēl iespaidīgāks.

Kaupēna lomā iejūtas Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Dzejnieks ir nemainīgi lieliskais Zigfrīds Muktupāvels, bet Kaupēna mīļoto meiteni Valliju atveido Madara Gaile. Koncertuzvedumā piedalās arī Anmary, Zigurds Neimanis, Annija Putniņa, Inese Pabērza, Mārtiņš Kagainis, Elizabete Zagorska, Toms Kalderauskis, Edvards Grieze, Emīls Gilučs, Austra Kozuliņa, Sarma Liede, Artūrs Biķernieks, Elizabete Milta, Vanda Siliņa, Adams Vaicis, Markuss Rūtentāls, Patriks Tabaks, Uga Gundars, Zane Lazdiņa, Kate Kokamegi, Gerda Igaune, Elizabete Lukaševiča. Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņu un absolventu dziedātās kora un vokālās partijas, kā arī horeogrāfiskais izpildījums rada īpaši dinamisku, jaunības piesātinātu enerģētiku. Izrādē piedalās arī orķestris Jāņa Lūsēna vadībā.

Koncertuzveduma režisore Paula Plavniece, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta Niedrāja, horeogrāfe Egija Abaroviča, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, vokālā pedagoģe Annija Putniņa. Koncertuzvedumu veidojusi Producentu grupa 7.

Biļetes iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīzē.