KĀ MAN TEVI SASILDĪT

Komponists Jānis Lūsēns, divu lielisku un spēcīgu balsu īpašnieki – Andris Ērglis un Annija Putniņa, vijolnieks Raimonds Ozols, zvanu ansamblis Primus un Jāņa Lūsēna instrumentālā grupa  – programma „KĀ MAN TEVI SASILDĪT”.

Koncerts veidots kā divdaļīgs muzikāls vēstījums. Tā pirmajā daļā skan mīlas balādes ziemīgās noskaņās ar L.Brieža, M.Čaklā, O.Vācieša, I.Ziedoņa, M.Zālītes un P.Brūvera dzeju, ļaujot izbaudīt visdažādākās noskaņu gradācijas – prieku, skumjas, ilgošanos, satikšanos, šķiršanos, naivumu, pieredzi, koķetēriju. Īpaša nozīme dziesmu ciklā piešķirta vijolei kā caurviju tēlam, kas vijoles virtuoza Raimonda Ozola sniegumā kļūst gan par vilinātāju, sapņotāju, uzdzīvotāju, filozofu, un muzikālās izteiksmes ziņā atveido skaisto un netveramo gan dievišķā, gan velnišķā izpratnē. Dzejas smalkums un spēks caur melodiju abu solistu niansētajā izpildījumā rada jauna veida komunikāciju visiem tiem, kas ilgojas, sapņo, skumst un cer. Tie klausītāji, kas ir pazīstami ar komponista Jāņa Lūsēna cikliem „Mazu brīdi pirms”, „Tas vārds”, „Zelta sirds” , „Kad Mīlestība dzimst” un „Romantika”, būs patīkami pārsteigti par jauniem meklējumiem komponista radošajā rokrakstā.

Savukārt koncerta otrā daļa ir muzikāla kolāža no Jāņa Lūsēna daudzu gadu garumā tapušām dziesmām Ziemassvētku laikam. Krāsainu un muzikāli daudzveidīgu to padara zvanu ansambļa Primus, kora, pavadošās grupas un vijolnieka Raimonda Ozola klātbūtne. Gan zināmu Ziemassvētku dziesmu popūrijs Raimonda Ozola spilgtā solo izpildījumā, gan klusā basku šūpļa dziesma kora a capella sniegumā, gan „Mazu brīdi pirms” lielā sastāva skanējumā, gan populārā „Nakts” himniski pacilājošās skaņās dos iespēju ikkatram sajust tās Ziemassvētku sajūtas, kas turētas sirdī visu gadu un nu caur mūziku piepildās visdažādākajos veidos.