Jānim Lūsēnam 60

2019.gada 7.aprīlī 60.dzimšanas dienu svinēs izcilais latviešu komponists Jānis Lūsēns. Dzīves ritējumā viņa radošais ceļš krustojies ar ļoti daudziem Latvijas izpildītājiem, kurus komponists vienuviet pulcēs savos jubilejas koncertos Rīgā, Rēzeknē un Liepājā. Tā būs neizmirstama visu mākslinieku satikšanās mūzikā un patīkama atmiņu albuma pārlapošana.

Jāņa Lūsēna vērienīgajās dzimšanas dienas svinībās piedalīsies grupa „Zodiac”, dziedātāji Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, Karina Tatarinova, koris Sōla un daudzi citi mūziķi.

„Neticami ātri paskrējis laiks. Nu klāt brīdis, kad atcerēties galvenās pieturas”, saka Jānis Lūsēns, kurš savu jubilejas koncertu iecerējis veidot divās daļās. „Pirmā daļa būs veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm – kā mistērija ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem. Romantiski, naivi, groteski, reizē nopietni un bērnišķīgi. Bet koncerta otrā daļa būs tāda kā es pats – vienu brīdi kluss un vērojošs, citubrīd – bravurīgs un delverīgs, taču nezaudējot mūžīgo ilgu sajūtu pēc miera, tīrības, patiesības un īstuma – gan pirmie soļi elektroniskajā mūzikā, gan dziesmas, kas savulaik aizrāva daudzus un priecē vēl šodien.”

Jāņa Lūsēna vērienīgais 60 gadu jubilejas lielkoncerts notiks 23.martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 29.martā – Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, bet svinību noslēgums būs tieši Jāņa Lūsēna dzimšanas dienā – 7.aprīlī dzimtajā pilsētā – Liepājas Olimpiskajā centrā.